Jak przedłużyć włosy w domu?

Wiele kobiet chce mieć piękne, gęste i długie pukle. Jednak natura nie zawsze daje ludziom to, czego oczekują, dlatego pomagają sobie różnymi zabiegami. Jak samemu przedłużyć włosy bez konieczności udania się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego? Czy w ogóle jest to możliwe?

Przedłużanie włosów w domu – czy warto?

Kwoty za zabieg przedłużania włosów w salonach fryzjerskich zaczynają się od 600 zł. Trzeba przyznać, że nie jest to szczególnie niski wydatek, a szczególnie, gdy Twoje zarobki nie należą do wysokich. Istnieje jednak dobra i skuteczna alternatywa dla kosztownych zabiegów. Chodzi tutaj o przedłużanie włosów w domu. Wykonanie tego procesu samodzielnie wcale nie stanowi skomplikowanego zadania. 

Jak przedłużyć włosy w domu?

Do zabiegu wykonywanego w domu wykorzystuje się doczepy Clip-in. Są to pasma włosów zakończone specjalnym klipsem, które przeważnie kupuje się w zestawach 6-7 pasm. Najważniejsze jest jednak to, by podczas wyboru znaleźć odcień najbardziej zbliżony kolorem do Twoich naturalnych kosmyków. Dzięki temu osiągniesz najlepszy efekt. Jeśli będziesz mieć problem z dobraniem odpowiedniej barwy, zawsze możesz skontaktować się z konsultantem z danego sklepu. Doczepy przeważnie można kupić w cenie 100-400 zł, w zależności od długości, grubości, a także jakości włosów. Mimo to są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż wizyta w salonie fryzjerskim.

To, jak przedłużyć sobie włosy w domu, wcale nie musi być skomplikowane. Podczas pierwszego doczepiania pasm zabieg ten może zająć Ci nieco więcej czasu, ale z każdym kolejnym razem wszystko będzie przebiegać szybciej i sprawniej, aż dojdziesz do wprawy.

Jak przedłużyć włosy w domu? Przygotowanie narzędzi

Przed pierwszym zabiegiem najlepiej zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, dzięki którym to, jak przedłużyć włosy domowym sposobem, przebiegnie znacznie prościej i zajmie Ci mniej czasu.

Potrzebujesz do tego celu:

  • lusterka – najlepiej takiego, które można bez problemu postawić na toaletce lub biurku (zależnie od tego, gdzie będziesz przeprowadzać zabieg);
  • grzebień ze szpikulcem – pewnie nieraz widziałaś podobny w salonach fryzjerskich. Dzięki temu łatwiej Ci będzie oddzielać poszczególne pasma włosów;
  • wsuwek – pomogą w zabezpieczeniu włosów, które czekają na swoją kolej.

Oczywiście, nie musisz przeprowadzać całego zabiegu samodzielnie. Z pomocą drugiej osoby będzie to o wiele prostsze i szybciej załapiesz, jak się to robi.

Jak przedłużyć włosy w domu? – krok po kroku

Na początek wypakuj dopinki z opakowania, rozczesz i ułóż jedną obok drugiej. Następnie szpikulcem wydziel włosy na głowie, które chcesz wydłużyć najpierw. Najlepiej zaczynać od tylnych z dołu, a potem przechodzić do kolejnych.

Rozdziel włosy na dwie części. Między pasma wsuń dopinkę i zapnij ją klipsem nieco powyżej wybranego kosmyka. Przesuń ją niżej i zatrzaśnij. Potem sprawdź, czy klips stabilnie się trzyma oraz, czy nie ma żadnych luk. W razie potrzeby odepnij włosy, a następnie powtórz czynność.

Wydziel kolejne pasmo włosów i postępuj analogicznie do powyższych wskazówek. Ważne jest jednak to, by warstwa naturalnych kosmyków zawsze zakrywała miejsca złączeń.

Kolejno przypnij włosy z tyłu u dołu, potem wyżej, a na koniec po bokach – nad uchem i przy skroni. Kiedy skończysz, sprawdź, jak prezentuje się nowa fryzura oraz w razie potrzeby zakryj widoczne klipsy.

Przede wszystkim bądź dla siebie wyrozumiała. Nikt nie powiedział, że za pierwszym razem wszystko wyjdzie bezbłędnie. Może się okazać, że konieczne będą poprawki i powtórki, zanim osiągniesz oczekiwany efekt.

 

Podsumowanie

Samodzielne przedłużanie włosów w domu nie musi stanowić trudnej ani długotrwałej czynności. Potrzebujesz do tego jedynie kilku akcesoriów oraz włosów z klipsami, które będziesz doczepiać do swoich naturalnych kosmyków. Sam proces – gdy zyskasz trochę wprawy – zajmie Ci maksymalnie kilka minut.

Przy pierwszym przedłużaniu włosów warto zadbać o wsparcie drugiej osoby, z którą cały zabieg przebiegnie sprawniej i łatwiej. A jeśli marzysz o zrobieniu warkoczyków afrykańskich, zajrzyj na stronę https://www.zwap.pl/Wlosy-Syntetyczne-c17, gdzie znajdziesz syntetyczne włosy, idealnie stworzone do tego celu.