Najmodniejsze suknie – wieczorowe oraz ślubne

Suknie: czy to wieczorowe czy balowe, nie podlegają obecnie żadnym formalnym lub kolorystycznym ograniczeniom. Różnorodność fasonów i materiałów jest tak duża, że każda z pań jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Oczywiście zawsze najważniejszą zasadą jest tutaj maksymalne ukrycie wad sylwetki na rzecz podkreślenia wszystkich jej zalet.

Sukienka kopertowa – pomoże ukryć mankamenty figury

Cechą charakterystyczną tego fasonu jest wiązanie lub marszczenie na brzuchu, które swoim kształtem przypomina kopertę. Jego zadaniem jest podkreślenie biustu i jednoczesne odwrócenie uwagi od większego brzucha i tłuszczowych „oponek”. W tego rodzaju sukni, spotkać można: dekolt w kształcie łódki (który pomoże w poszerzeniu nieproporcjonalnie małych ramion) albo w kształcie litery V (który wizualnie wysmukli zbyt duże ramiona). Ten drugi typ jest idealny dla pań z większymi biustami, ponieważ poły sukienki stylowo go wyeksponują, a przy tym cała sylwetka wydawać się będzie o wiele smuklejsza niż przy innych fasonach. Kolejną opcją jest tutaj dekolt kopertowy (czyli nakładany na siebie), którego zadaniem jest wysmuklenie szyi. Może być on w tym wypadku dość głęboki, ponieważ przy mniejszych wycięciach (i mniejszych dekoltach) figura może wydawać się masywniejsza niż jest w rzeczywistości. Zakładając suknię kopertową, każda z pań musi jednak pamiętać o tym, że powinna ona delikatnie opływać sylwetkę, nie może być zbyt wąska i opinająca w pasie. Bardzo ważną informacją jest zaś ta, że taki fason sukienek pasuje kobietom w naprawdę różnym wieku, wystarczy tylko odpowiednio dopasować ich kolor i wzory. Młode kobiety wybierają zazwyczaj sukienki wzorzyste lub w kolorach jaskrawych (różowym, żółtym itp.). Natomiast starszym paniom bardziej pasować będą suknie nieco bardziej stonowane, ale nadal w przyciągających wzrok kolorach: na przykład fioletowym albo szmaragdowym. W takich sukienkach, nawet z większym dekoltem, mogą wyglądać dobrze, kiedy wyszukają odpowiednie dodatki (apaszkę czy duży naszyjnik).

Modne suknie ślubne

W tym roku, w najmodniejszych sukniach zdecydowanie przeważa kolor biały, znacznie rzadziej ecru. Najczęściej wybierane są zaś modele w stylu klasycznym oraz prostym: z dopasowaną górą sukienki i delikatnie (lub w ogóle) rozszerzanym dołem. Wiele fasonów posiada szerokie ramiączka, niektóre zaś długie i cienkie (haftowane lub koronkowe) rękawy. W wielu kolekcjach znaleźć można również suknie w stylu syrenki (rozszerzane od kolan a dopasowane w biodrach), a także w stylu empire (modele wyraźnie odcinane pod biustem, co podkreślane jest ozdobami – np. kolorową wstążką). Wiele modnych sukni ma dekolt w kształcie litery V, często koronkowy czyli zabudowany: zakrywany przezroczystym materiałem. Niektóre fasony mają także głębokie wycięcie na plecach. Dość wyraźnym trendem przez kilka ostatnich lat jest zwiewny i delikatny dół sukni oraz dopasowana, haftowana albo koronkowa góra. W prostych, eleganckich dołach sukienek coraz częściej można zaś znaleźć głębokie wycięcie – ładnie eksponujące nogi.

Za niezbędne wsparcie merytoryczne do stworzenia tego artykułu dziękujemy zespołowi Vividstore.pl