Jak przygotować się do lata? Porady dla kobiet

Wakacje to czas, w którym można trochę odpocząć i poczuć letni klimat. Warto odpowiednio przygotować się do letniego urlopu, by nic nas nie zaskoczyło. W ciągu roku jesteśmy zajęci codziennymi obowiązkami, a w lato chcemy obudzić się ze snu i zaszaleć lub wręcz odwrotnie odpocząć od szybkiego trybu życia. Jak przygotować się na wakacje? O czym nie zapominać i jak poczuć relaks?

Coś dla ciała na wakacje

Podczas lata nasze ciało jest narażone na niebezpieczne promienie słoneczne, przed którymi koniecznie trzeba się chronić, stosując odpowiednie filtry i nawilżenie. Jeszcze przed wakacjami należy zaopatrzyć się w kremy z wysokim filtrem. Konieczny będzie także kapelusz, który ochroni głowę przed udarem słonecznym oraz włosy przed promieniowaniem słonecznym. Wakacje to doskonały czas, by zadbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Koniecznie trzeba pamiętać o nawilżaniu. A jeśli chodzi o dłonie, to nie trzeba zastanawiać się, jaki kolor paznokci na lato będzie najlepszy, wystarczy spojrzeć na najnowsze trendy.

Każdego lata królują piękne neony oraz delikatne pastele. Jasne kolory wyglądają świetnie podczas wakacji. Zadbane paznokcie i włosy są wizytówką każdej kobiety, a w lato szczególnie trzeba o nie zadbać, być może czeka nas jakaś wakacyjna przygoda. Jaki kolor paznokci na lato najlepiej wybrać? Można zaszaleć i pokusić się o ciekawe wzory geometryczne, zwierzęce printy lub wybrać klasykę taką jak french lub babyboomer. Zadbane paznokcie i włosy dodają odwagi i pewności siebie. Dzięki temu wakacje mogą okazać się wspaniałym czasem. Mając fajny manicure, nie trzeba chować dłoni, dzięki czemu każda kobieta staje się pewna siebie. Lato to czas, w którym można zaszaleć podczas niesamowitych wyjazdów, lecz wiele osób wybiera też pozostanie w domu, często by nie nadwyrężać domowego budżetu lub po to, by w końcu posiedzieć dłużej na ulubionej kanapie.

Coś dla ducha, czyli jak zaplanować lato w domu?

Lato trwa dwa miesiące, a urlop niestety trochę krócej. Pogoda w Polsce bywa rożna, dlatego przygotowując się do lata, warto zrobić listę filmów do obejrzenia. Seriale dla dziewczyn na Netflix są świetną alternatywą spędzenia długich wieczorów w domowym zaciszu. Wakacje to idealny czas na filmy i seriale. Najlepsze pozycje, o których nie można zapominać to:

  • Emily w Paryżu, serial o dziewczynie, która służbowo przeprowadza się do Francji i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której amerykanki nie są zbyt lubiane
  • Ania, nie Anna, serial stworzony na podstawie najsłynniejszej powieści dla młodych kobiet „Ania z Zielonego Wzgórza”
  • Orange is New Black, to komediodramat ukazujący losy kobiet zesłanych do więziennych cel. Pochodzą z różnych klas społecznych a ich historie są bardzo ciekawe
  • Szefowa, to historia dziewczyny, która rzuciła pracę, by pracować dla siebie. Serial ukazuje, jak ciężko jest stawić czoła przeciwnościom, jednak da się tylko wtedy, gdy ma się odwagę i siłę.
  • Pracujące Mamy, to grupa przyjaciółek zmagających się z życiem młodych Mam, które muszą każdego dnia chodzić do pracy.

A to tylko kilka przykładów doskonałych produkcji Netflixa. Oprócz nich jest mnóstwo propozycji do obejrzenia. Seriale dla dziewczyn na Netflix to idealne rozwiązanie na spędzenie wakacji. Lekkie babskie seriale i filmy potrafią odpowiednio odprężyć. A do tego można o nich potem plotkować z koleżankami. Warto oglądać seriale o silnych kobietach, które potrafią zainspirować i pokazują, że na każdy sukces trzeba ciężko zapracować. Komedie pokazujące prawdziwe życie kobiet, które nie zawsze jest usłane różami to przeniesienie się na chwile do innego świata. Daje to możliwość zapomnienia na chwilę o swoich codziennych problemach.

Planując wakacje, koniecznie trzeba pamiętać o elementach dla ciała i dla ducha. Nasza skóra, włosy i paznokcie potrzebują w lato więcej uwagi, później można wpaść w wir seriali i filmów, które poprawią humor i pozwolą zapomnieć o codzienności. Można wybrać lekkie babskie produkcje, które na pewno poprawią humor, a może także zainspirują do działania.