Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe staje się coraz popularniejszym sposobem pokrywania farbą różnego rodzaju powierzchni. Jest to metoda ciesząca się już od wielu lat dużym zainteresowaniem, na którą decyduje się wiele osób. W takim razie, czym jest malowanie proszkowe i co warto wiedzieć na jego temat?

Malowanie proszkowe – na czym polega?

W trakcie procesu malowania proszkowego wykorzystywana jest specjalna farba proszkowa, którą fachowcy dokładnie rozprowadzają przy pomocy natrysku elektrostatycznego bądź elektrokinetycznego na wybranej powierzchni. W wyniku tego można uzyskać zarówno jednolitą, jak i gładką powierzchnię, która będzie się atrakcyjnie prezentowała. Jak wiadomo z powyższych informacji, malowanie proszkowe polega na precyzyjnym rozpyleniu farby proszkowej na malowanej powierzchni. Technika ta, zazwyczaj stosowana jest do pokrywania metali, jednak zakres jej wykorzystywania jest znacząco większy. Równie dobrze sprawdza się ona również w przypadku szkła bądź drewna.

Proces malowania proszkowego w Wejherowie odbywa się przy pomocy specjalistycznych, nowoczesnych urządzeń. Ich zastosowanie pozwala na równomierne nałożenie farby na malowanej powierzchni, do czego niezbędne są także specjalistyczne pistolety natryskowe.

Malowanie proszkowe Wejherowo – niezbędny sprzęt

Proces malowania proszkowe nie byłby możliwy do wykonania bez profesjonalnego sprzętu. Podjęcie współpracy ze specjalistami w Wejherowie pozwoli na uzyskanie pożądanych rezultatów, z których klient będzie w pełni usatysfakcjonowany. Na wyposażenie zaufanej, cieszącej się dobrymi opiniami firmy, z pewnością będą składały się nowoczesne i wysokiej jakości urządzenia, dzięki którym wszelkie prace przebiegną w sprawny oraz szybki sposób. Pierwszym krokiem poprzedzającym rozpoczęcie malowania proszkowego, powinno być odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, aby fachowcy mogli przystąpić do wykonywania zlecenia.

Podjęcie współpracy ze specjalistami przełoży się na jakość uzyskanych efektów i brak potrzeby zaopatrzenia się w kosztowny, nowoczesny sprzęt do malowania proszkowego. Jednymi z najistotniejszych elementów są pistolet natryskowy czy piec do polimeryzacji farby. Nie bez znaczenia jest również odpowiedniej jakości farba proszkowa, bez której cały proces byłby niemożliwy do wykonania.

Malowanie proszkowe Wejherowo – jakie elementy mogą być tą metodą pokrywane?

Wbrew pozorom malowanie proszkowe nie sprawdzi się jedynie w przypadku metalowych powierzchni. Obecnie metoda ta wykorzystywana jest w znacznie większej liczbie przypadków. Malowanie proszkowe świetnie nadaje się do pokrywania stali, ceramiki, aluminium, szkła, czy stali ocynkowanej, płyt MDF, drewna, stali kwasoodpornej czy żeliwa. Warto natomiast z niej zrezygnować w przypadku stali nierdzewnej, cynku, miedzy czy magnezu. Zastosowanie jej do tego typu powierzchni sprawi, że przyczepność farby będzie słaba, a sama powłoka nietrwała. Kluczowe jest, by poddawane malowaniu proszkowemu powierzchnie były odporne na działanie wysokiej temperatury, ponieważ muszą najpierw przejść przez etap nagrzewania.