Jak dobrać sukienkę do figury?

Sukienki to jedne z najważniejszych elementów garderoby każdej kobiety. Dzięki tego typu ubraniom panie mogą poczuć się o wiele atrakcyjniej, przykuwają wzrok osób znajdujących się wokół oraz robią ogromne wrażenie. Jednak, aby osiągnąć właśnie ten cel, wybrana sukienka musi być właściwie dobrana do figury m.in. szeroko rozstawionych piersi. Zresztą, ta zasada nie tyczy się jedynie tego elementu garderoby, ale wszystkich innych. Jak dopasować sukienkę do sylwetki?

Dlaczego dobór sukienki do sylwetki jest tak ważny?

Jak dobrać sukienkę do figury i dlaczego to tak istotna kwestia? Odpowiednio dopasowane ubranie – nieważne, czy chodzi o spodnie, buty, koszulę, czy suknię wieczorową – stanowi bardzo ważny aspekt. Odzież, która dobrze leży, czyli nie jest zbyt duża ani za mała, nie odstaje bądź nie uwydatnia pewnych mankamentów sylwetki, pozwala dobrze się czuć. Doskonale dopasowane ubranie nie tylko podnosi pewność siebie osoby noszącej dany element garderoby, ale również pozwala na uwydatnienie atutów figury, a jednocześnie ukrycie tych cech, których nie chcesz pokazywać.

Jak dopasować sukienkę do sylwetki?

Aby w sukience czuć się pięknie oraz zachwycać wszystkich wokół, najważniejszy jest komfort osoby, która ją nosi. Z tego względu należy poświęcić nieco czasu na znalezienie takiego modelu, jaki będzie Ci odpowiadał nie tylko pod względem wzoru, materiału czy koloru, ale również kroju. To ważny aspekt dla Twojej figury. Jak dopasować sukienkę do sylwetki?

Jeśli jesteś właścicielką figury typu “jabłko”, czyli nie masz wyraźnego wcięcia w talii, ale za to posiadasz szersze ramiona, sporej wielkości biust, a jednocześnie Twoje nogi są szczupłe, wtedy najlepsze rozwiązanie stanowią sukienki dopasowane w talii. Warto wybierać również elementy garderoby o dekolcie w kształcie litery “V”. Twoją sylwetkę nie do poznania zmienią także sukienki, do których ubiera się pasek.

Gdy posiadasz figurę typu “gruszka”, a więc Twoje ramiona są wąskie, biust ma małe bądź średnie rozmiary, ale za to cechujesz się szerokimi biodrami i nieco większymi udami, a także mocno odznaczającym się wcięcie w talii, w takim przypadku najlepsze będą dla Ciebie sukienki z rozkloszowanym dołem. Stawiaj również na bufiaste bądź rozszerzające się rękawy i staraj się wybierać modele, które niezbyt mocno opinają biodra.

Kiedy Twoja figura to typ “klepsydry”, to znaczy posiadasz wcięcie w talii, biust o średnich lub dużych rozmiarach, a biodra i ramiona cechują się podobną szerokością, wtedy stawiaj na dopasowane sukienki. Doskonałym wyborem będą także modele odcinane w talii.

Jeżeli jesteś posiadaczką figury typu “Y”, a Twoje biodra i talia są wąskie, nogi smukłe, natomiast ramiona szerokie oraz biust cechuje się sporym rozmiarem, wybieraj sukienki o rozkloszowanym dole. Co ważne, rękawy powinny być delikatnie zaokrąglone w pobliżu ramion.

Posiadasz figurę typu “H”, a Twoje ciało cechuje się podobną szerokością w ramionach, talii i biodrach? W takim przypadku najlepszym wyborem będą sukienki albo o rozkloszowanym dole, albo nieco szerszej górze – w zależności od tego, które partie chcesz bardziej uwydatnić.

Letni wyjazd – jak dobrać sukienkę do panujących warunków?

Nieważne, czy szukasz sukienki na przyjęcie, do pracy, czy na letni wyjazd. Istotne jest, aby był to dobór dopasowanego modelu do sylwetki. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego elementu garderoby, to pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby go zdobyć oraz spakować do walizki. Obecnie istnieje mnóstwo opcji robienia zakupów. Możesz wybrać wymarzony model online, jak i stacjonarnie. Sukienka, która znajdzie się w Twojej wakacyjnej walizce, powinna być przede wszystkim przewiewna, komfortowa, ale również uszyta z materiału szybkoschnącego. Tego typu ubrania są idealnym wyborem, jeśli chodzi o każde wczasy. Niezależnie od tego, czy jedziesz w góry, czy nad morze – jeśli zdarzy Ci się niemiła niespodzianka w postaci plamy, możesz szybko się jej pozbyć, a ubranie w krótkim czasie ponownie będzie gotowe do użycia. Podobnie się dzieje w przypadku, gdy w trakcie zwiedzania nastąpi ulewa.

Dobranie sukienki na wyjazd latem musi być przemyślane, a Ty powinnaś wiedzieć, na jakąś okazję ją założysz. Sama zdecyduj, w czym czujesz się komfortowo i przy jakich okolicznościach ubranie tego elementu garderoby będzie odpowiednie oraz w pełni wygodne. Dzięki temu sukienkę dopasujesz nie tylko do okazji, ale również do własnych preferencji.