Rysiki traserskie, gdzie je wykorzystamy?

Rysiki traserskie są niezawodnym narzędziem, które przydaje się w szczególności podczas obrabiania metalu. Pozwalają na naniesienie na płaską bądź przestrzenną powierzchnię różnego rodzaju linii czy punktów, które umożliwiają przejście do następnych kroków obróbki. Można stosować je podczas różnego rodzaju prac, jednak najczęstsze jego zastosowanie jest w ślusarstwie.

Rysiki traserskie – do czego służą?

Za pomocą rysików traserskich można nanosić trwałe rysy, które umożliwiają dalszą pracę na materiale. Pozwalają na wyznaczanie różnego rodzaju linii granicznych będących niezbędnymi do dalszej obróbki, oznakowania warstw, a także przy wyznaczaniu osi symetrii środków otworów. Umożliwia to dalszą pracę zgodną z rysunkiem bądź szablonem. Mimo że są raczej dedykowane do metalu, można korzystać z nich także do oznakowania różnych innych materiałów, między innymi drewna, szkła, ceramiki, a także licznych tworzyw sztucznych.

Rysiki traserskie – gdzie są wykorzystywane?

Sprawia to, że te dostępne w ofercie sklepu ARKOM narzędzia są wszechstronne. Niezbędne będą wszędzie tam, gdzie wymagana jest niemal chirurgiczna precyzja. Często sięgają po tego rodzaju narzędzia pracownicy w branżach instalacyjnej, a także budowlanej. Solidny rysik traserski stanowi niemal atrybut każdego ślusarza. Znaleźć można w ofercie różnego rodzaju rysiki, które pozwolą na pracę z wieloma powierzchniami.

Rysiki traserskie z węglikiem

W ofercie ARKOM znaleźć można także rysiki traserskie z węglikiem, które pozwalają na niezwykle precyzyjną pracę. To właśnie końcówka wykonana z trwałego węglika spiekanego pozwala na jeszcze wygodniejsze użytkowanie ich. Część z tych narzędzi została zamknięta w wygodnej formie długopisu, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z niego. Rysiki traserskie występują w różnych wielkościach, co pozwala na precyzyjniejszą pracę, a co za tym idzie – doskonałe efekty.

Rysiki traserskie proste

Rysiki traserskie proste umożliwiają pracę na płaskich płaszczyznach, takich jak np. blacha. Charakteryzują się one nieskomplikowaną i niezwykle ergonomiczną budową. Chropowata powłoka w miejscu uchwytu sprawia, że korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze.

Istnieje możliwość wykonania personalnego grawera do 10 znaków – jest to usługa w pełni darmowa. Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą sklepu ARKOM. Dostępne narzędzia cieszą się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami wśród klientów. Wszystkie produkty oferowane są w korzystnych cenach.