Każdy z nas chciałby cieszyć się jak najdłużej piękną i elastyczną skórą twarzy. Starzenie się, jest nieuchronnym procesem, który czeka wszystkich. Istnieją jednak techniki, dzięki którym możemy ten proces spowolnić lub zniwelować jego efekty. Medycyna estetyczna pozwala na utrzymanie młodego wyglądu skóry znacznie dłużej niż bez stosowania zabiegów. Jedną z technik, której celem jest rewitalizacja skóry twarzy, ale także dekoltu i innych części ciała, jest radiofrekwencja mikroigłowa.
Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów?
Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów trzeba wykonać? Optymalną liczbą będzie od 3 do 4 zabiegów rediofrekwencji mikroigłowej. Wszystko zależy jednak od stanu skóry pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Jeżeli klient posiada skórę w dobrej kondycji, na której znajdują się jedynie niewielkie oznaki starzenia lub małe ślady po trądziku, będzie mu zalecana mniejsza ilość zabiegów. Pacjent, który przychodzi na zabieg z widocznymi zmarszczkami, dużymi bliznami oraz poważniejszymi problemami skórnymi, będzie natomiast potrzebował większej ilości sesji. Ich ilość jest więc ściśle uzależniona od stanu skóry oraz potrzeb pacjenta. Warto jednak wspomnieć, że efekty radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Pozostałe sesje pogłębiają je pozwalają cieszyć się jeszcze większą jędrnością.
Radiofrekwencja mikroigłowa jak często?
Zabieg radiofrekwencji miktoigłowej powinien być wykonywany co około cztery, do sześciu tygodni. Tak jak w przypadku wielu zabiegów, zalecane są również sesje przypominające. Wykonuje się je po jakimś czasie od zakończenia głównej serii i zwykle jest to już pojedynczy zabieg. Zabiegi przypominające pozwalają na utrzymanie pożądanych efektów. Sam zabieg trwa od 20 do 40 minut i może być on wykonywany przez cały rok, ponieważ jego skutki nie kolidują z działaniem promieni słonecznych.
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa to małoinwazyjna i niechirurgiczna technika zabiegowa, która na celu ma przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Polega ona na wykonywaniu serii mikronakłuć wraz z jednoczesnym stymulowaniem falami radiowymi. Jest to metoda innowacyjna i zyskuje coraz większą popularność. Pobudza ona skórę, do regeneracji, dzięki czemu po wykonaniu zabiegu, wygląda ona na młodą i jędrną.
Zabieg ten działa poprzez podgrzewanie tkanki energią radiową. Stymuluje to krążenie krwi oraz metabolizm komórek skóry. Dzięki tej technice możliwe jest więc utrzymanie elastyczności, jędrności oraz gładkości skóry twarzy.
Dla kogo jest radiofrekwencja mikroigłowa, a komu ją odradzamy?
Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdzi się idealnie przy takich problemach jak wiotkość skóry, płytkie oraz głębokie zmarszczki, opadające policzki, rozszerzone pory, przebarwienia, rozstępy, cellulit oraz nadmiar skóry na powiekach, a nawet – nadpotliwość. Jest to zabieg dla każdego, kto potrzebuje poprawy kondycji swojej skóry, pragnie nadać jej elastyczności i wygładzić. Zabieg ten jest dosyć popularny i można wykonać go w wielu klinikach. Radiofrekwencja mikroigłowa w Warszawie cieszy się dużym zainteresowaniem i to właśnie tam, znaleźć możemy najwięcej świetnych specjalistów w swojej dziedzinie.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma parę przeciwwskazań do wykonywania go, o których należy pamiętać. Są to między innymi karmienie piersią oraz ciąża, aktywny trądzik, stany zapalne skóry i alergie skórne. Od zabiegu powinny również wstrzymać się osoby chorujące na nowotwory, a także choroby immunologiczne, takie jak łysienie plackowate, reumatologiczne zapalenie stawów, czy chociażby choroba Hashimoto. Radiofrekwencja mikroigłowa nie może być wykonana osobom, które chorują na anemię, małopłytkowość lub przyjmują leki, które są niesteroidowe, przeciwzapalne lub hamują krzepnięcie krwi. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są także gorączka i opryszczka. Sesji nie można również łączyć z równoczesną terapią retinoidami.