Jak wyczyścić silikonowe etui na telefon?

Silikonowe etui na telefon to powszechnie używane akcesorium. Zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą uchronić urządzenie przed uszkodzeniem, ale jednocześnie chcą się nim pochwalić. Etui na telefon Huawei Mate 20 Lite jest dostępne w wielu różnych kolorach. Możemy go kupić razem z urządzeniem lub osobno. Jeśli zdecydujemy się silikonowe etui, po jakimś czasie zauważymy przebarwienia. Silikonowe etui przyciąga zabrudzenia jak żaden inny pokrowiec – zwłaszcza jeśli wybierzemy etui białe lub przezroczyste. Silikonowe etui zapewnia niemal taką samą ochronę jak klasyczne plastikowe etui. Dlatego te pokrowce cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników smartfonów. Pomimo tego, że są akcesorium o wielkich zaletach, silikonowe etui wymagają specjalnych metod czyszczenia, które różnią się od zwykłego czyszczenia. Dlatego, jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać silikonowe etui w dobrym stanie i sprawić, by wyglądało jak nowe, musisz przestrzegać kilku prostych wskazówek dotyczących czyszczenia. Jak wyczyścić silikonowe etui?

Jak wyczyścić silikonowe etui do telefonu?

Pierwszym krokiem jest wyjęcie telefonu z etui, a następnie opłukanie go pod bieżącą wodą, aby usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia. Następnie dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń lub mydła do rąk na dłoń. Wymieszaj je, zacierając dłonie i delikatnie szorując powierzchnię silikonowego etui. Następnie dokładnie wypłucz pudełko pod bieżącą wodą i osusz czystą ściereczką z mikrofibry. Powinno to rozwiązać typowe codzienne plamy, takie jak odciski palców, plamy potu, tłuszcz i kurz. Silikon to niezwykle wytrzymały materiał, który jest również bardzo elastyczny. Może być wykonany w dowolnym kształcie, co czyni go bardzo wszechstronnym w zastosowaniach związanych z projektowaniem produktów. Jest również bardzo niedrogi w produkcji i łatwy do recyklingu. To sprawia, że futerały silikonowe są świetną opcją dla osób z ograniczonym budżetem lub chcących coś, co można łatwo wymienić, jeśli je zepsują.

Jak czyścić silikonowe etui z ciężkich zabrudzeń?

Najlepszym sposobem oczyszczenia silikonowej obudowy z silnych zabrudzeń jest łagodny roztwór wody, octu oraz sody oczyszczonej. Ponieważ silikon jest materiałem chłonnym, pochłania zapach wszystkiego, z czym się zetknie. Ocet usunie nie tylko zapach, ale i brud. Wymieszaj równe części wody i octu w misce, następnie dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej i mieszaj, aż się całkowicie rozpuści. Zanurz czystą szmatkę w miksturze i użyj jej do przetarcia silikonowej obudowy. Opłucz obudowę pod chłodną bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. W przypadku uporczywych plam lub zapachów możesz również zrobić pastę za pomocą octu i sody oczyszczonej. Pastę nanieść na plamy, pozostawić do wyschnięcia na noc, a następnie dokładnie spłukać zimną wodą i osuszyć ręcznikiem. Sama soda oczyszczona usunie również wszelkie pozostałości z powierzchni obudowy. Rozsyp trochę na czystą szmatkę i przetrzyj silikonową obudowę; dokładnie spłucz zimną wodą, aby pozbyć się resztek sody oczyszczonej i osusz ręcznikiem.

Jak wyczyścić silikonowe etui na telefon ? Inne sposoby 

Możesz użyć innych sposobów do czyszczenia silikonowej obudowy telefonu. Do czyszczenia można na przykład użyć szczotki z miękkiego włosia. Są one powszechnie dostępne w sklepach, ale równie dobrze możesz spróbować użyć starej szczoteczki do zębów. Po wyszorowaniu spłucz obudowę wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła z jej powierzchni, a następnie wytrzyj do sucha czystą szmatką, aby upewnić się, że na powierzchni nie pozostała wilgoć. 

Silikonowe etui jak wyczyścić, aby go nie zniszczyć?

Nie należy używać acetonu do paznokci co mogłoby spowodować liczne odbarwienia. Tej metody można użyć jedynie w przypadku gdy posiadamy przeźroczystą obudowę.  Jeśli chcesz, aby obudowa telefonu wyglądała jak nowa, ważne jest, aby nie używać ściernych środków czyszczących ani innych żrących chemikaliów takich jak na przykład zmywacz do paznokci. Mogą one uszkodzić materiał i spowodować przebarwienia. Jeśli szukasz miękkiej, nieplastikowej obudowy, która jest łatwa do czyszczenia i zapewnia dobrą ochronę, silikon jest prawdopodobnie najlepszą opcją.