Jak dbać o włosy?

Długie, lśniące i mocne włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak doprowadzenie ich do takiego stanu wymaga wiele zaangażowania i odpowiedniej wiedzy, która pozwoli na ich prawidłowe pielęgnowanie. Zdarza się, że włosy wypadają z powodu braku zbilansowanej diety, problemów hormonalnych, czy spożywania używek. Również bardzo często kobiety chcą sobie poradzić z problemem puszących się włosów, wydają wiele pieniędzy na kosmetyki, których nie do końca wiedzą, jak stosować. Wydawać się może, że do prawidłowej pielęgnacji wystarczy szampon z odżywką. Jednak nic bardziej mylnego. Aby prawidłowo dbać o włosy, należy posiadać odpowiednie kosmetyki, dobrane pod strukturę włosa. Dopiero wtedy można zacząć prawidłowo o nie dbać.

Jak prawidłowo umyć włosy?

Wydaje się, że jest to bardzo łatwe zadanie i nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności. Jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinno się posiadać dwa szampony. Jeden łagodny, który można codziennie używać. Drugi mocny, tzw. „rypacz”. Warto pamiętać, że szampon należy dobierać do skóry głowy, a nie rodzaju włosów. Dlatego mycie należy wykonywać tylko na jej powierzchni. Długość włosów powinno się myć jedynie powstałą pianą. Skórę głowy należy umyć dwukrotnie. Jest to zalecane przez wiele osób zajmujących się fryzjerstwem, z tego powodu, że za pierwszym razem szampon zdejmuje nadbudowę z produktów, a za drugim razem autentycznie czyści skórę. Taki proces powinien wyglądać tak samo z szamponem łagodnym oraz tym mocnym. Kolejną kwestią jest nałożenie odżywki, która oczywiście odpowiada za wiele różnych kwestii. Do codziennego użycia osoba chcąca zadbać o swoje włosy powinna posiadać minimum trzy. Pierwsza z nich emolientowa służy zabezpieczeniu włosów przed utratą nawilżenia, druga humektantowa – właśnie to nawilżenie dostarcza, z kolei trzecia proteinowa uzupełnia niedobory np. keratyny. Jednak nie jest to wszystko. Po umyciu powinno się nałożyć olejek silikonowy od ucha w dół. Oczywiście jego odpowiedni wybór zabezpieczy włosy przez puszeniem się. Warto także pamiętać, że w zależności od rodzaju posiadanego włosa i używanych kosmetyków, suszenie włosów nie zawsze jest zalecane. Jednak osobom, które to wykonują, zaleca się stosownie produktów ochronnych. Nie tylko pomoże to zapobiec spaleniu, ale i także zniweluje puszenie. Aby wzmocnić wypadające włosy, zaleca się stosowanie peelingów, wcierek oraz szamponów przeciwwypadaniu włosów. Jednak, aby coś zdziałały, minimalny czas ich używania wynosi 3 miesiące. Odpowiednia pielęgnacja oraz dobór kosmetyków do rodzaju włosa może w pewien sposób zniwelować puszenie się włosów.

Jak obciąć puszące się włosy?

Wydaje się, że obcięcie puszących się włosów jest trudnym zadaniem. Jednak jeśli wykonuje to specjalista, nie powinno być problemów. Podczas problemu puszących włosów, w większości wystarczy dobre obcięcie. Bardzo często jest tak, że włosy, które się puszą, są tak naprawdę kręcone lub falowane. Dlatego w tym wypadku muszą być obcięte inaczej niż włosy proste. Ich stylizacja i pielęgnacja tak samo powinna być inna. Więcej informacji o pielęgnacji włosów znajduje się na: www.silesiarubber.pl/czym-wzmocnic-wypadajace-wlosy/.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Aby włosy się nie puszyły, należy wprowadzić do pielęgnacji odpowiednie kosmetyki i sprzęt. Oczywiście w zależności jaki efekt loków, czy fali chcemy uzyskać, takich produktów należy użyć. Swoją przygodę warto zacząć od wydobywania skrętu. Należy zaopatrzyć się w odżywkę bez spłukiwania, stylizator i dyfuzor. Podczas nakładania odżywki włosy należy delikatnie zgniatać w ruloniki, które ułożą się w kształt loczków. Kolejno należy tę samą czynność powtórzyć wraz ze stylizatorem, a na samym końcu wysuszyć włosy za pomocą dyfuzora.

Pielęgnacja

Oczywiście o włosy trzeba dbać cały czas, nie tylko podczas ich mycia. Zaleca się przynajmniej raz w tygodniu wykonać olejowanie włosów. Polega ono na pokryciu włosów od ucha w dół wybranym olejem. Wybiera się go w zależności od porowatości włosa, jest to np. olej kokosowy, czy olejek arganowy. Olej należy zmyć maską emolientową lub emolientowo-humektantową. Warto także wykonywać masaże skóry głowy za pomocą palców lub specjalnej szczoteczki. Jeśli skóra głowy napotka jakieś problemy, takie jak łupież, czy bardziej zaawansowanie dolegliwości, warto zwrócić się do specjalisty, oraz także wykonać mezoterapię igłową