Sklep internetowy – jakie wybrać koperty do wysyłek

Od kilku lat można zaobserwować wzrost popularności sklepów internetowych. Konsumenci wybierają ten rodzaj zakupów głównie ze względu na wygodę (bez wychodzenia z domu) oraz niższe ceny w porównaniu ze sklepami standardowymi. Zwykle, jako klienci, nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób będzie zapakowany zamówiony przez nas towar – ważne, by dotarł on bezpiecznie i na czas. Jednak osoby zajmujące się handlem internetowym muszą orientować się w metodach pakunku, tak by za każdym razem móc wybrać najlepszy sposób. W tym miejscu chcielibyśmy przybliżyć sposoby pakowania przedmiotów mniejszych – czyli takich, które nie muszą być wysyłane w charakterze paczki. A chodzi tu oczywiście o koperty – ich rodzaje, wielkości i zastosowanie.

Tradycyjne koperty – listowne – raczej nie są wykorzystywane przez sklepy internetowe. Te korzystają z kopert bezpiecznych, zwykle przynajmniej o formacie DL, odpowiadającym 1/3 wielkości kartki formatu A4. Takie koperty są idealne do przesyłania malutkich przedmiotów, takich jak wyroby jubilerskie, nasiona, karty pamięci czy drobne kosmetyki. Dla większych produktów wyróżnia się głównie koperty w następujących formatach:

  • C5 (co odpowiada ½ formatu kartki A4),
  • C4 (wielkości kartki A4),
  • B4 (odpowiada formatowy kartki C4),
  • E4 (jest to koperta o wymiarach 28×40 cm).

Sam format to jednak za mało, by wybrać odpowiednią dla danego zamówienia kopertę. Ważny jest również rodzaj koperty. W przypadku sklepów internetowych rezygnuje się z kopert standardowych czy też posiadających okienko, gdyż okazują się one niepraktyczne do przesyłania przedmiotów. Produktom trzeba przecież zapewnić jak najbezpieczniejszy transport. Dlatego też najczęściej sięga się po tak zwane koperty bąbelkowe. Ich specjalna konstrukcja z mocnymi, foliowymi bąbelkami wewnątrz kopert sprawia, że zawartość dociera do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Folia bąbelkowa chroni przedmioty nie tylko przed pęknięciem, złamaniem, stłuczeniem itp. Jest to także dobra ochrona przed zamoczeniem. Koperty z folią bąbelkową dostępne są w wielu formatach.

 Dystrybutor kopert kurierskich – gcg.pl

Sklepy internetowe mają do dyspozycje także inne rodzaje kopert bezpiecznych i zapobiegających uszkodzeniu zawartości. Wymienić należy również koperty kartonowe. Są one sztywne i – jak nazwa wskazuje – wykonane z kartonu. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się zwłaszcza do wysyłania takich przedmiotów, jak dokumenty, zdjęcia, ulotki, kalendarze, płyty, książki i inne tego typu materiały. Są one dostępne w różnych formatach, ponadto mogą być wyposażone w różne systemy zamykania.

Innym rodzajem kopert dobrze sprawdzających się w działalności sklepów internetowych są koperty usztywniane, które dają jednak nieco mniejszą gwarancję bezpieczeństwa zawartości niż w przypadku kopert bąbelkowych czy kartonowych. Niemniej jednak można spokojnie zastosować je do przesyłania takich produktów jak bielizna czy inne elementy odzieżowe, które nie wymagają dużych zabezpieczeń.

Bezpieczne przesyłki gwarantują nie tylko ochronę przesyłanych przedmiotów, ale także zadowolenie klientów i zminimalizowanie ewentualnych reklamacji wynikających z uszkodzenia towaru w czasie transportu.