Jakie efekty daje profesjonalna depilacja laserowa?

Depilacja laserowa za sprawą swojej skuteczności zdobywa coraz większą popularność. Jak wyglądają efekty po takim zabiegu i ich trwałość? Na wstępie warto wspomnieć, że aby to działanie przyniosło oczekiwane, a zarazem trwałe rezultaty, nie obejdzie się bez przeprowadzenia całej serii. Zabiegi należy powtarzać w określonych odstępach czasowych. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat i odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. Poznaj więc bliżej niezwykłą skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa w Kielcach — kiedy zdecydować się na zabieg?

Zabieg epilacji laserowej to na chwilę obecną zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Pamiętajmy jednak, że należy mieć na uwadze czas, jakiego potrzeba do osiągnięcia danych efektów. Oznacza to, że, być może, do wyznaczonego celu niezbędna okaże się cała seria, czyli kilka zabiegów.

Trudno jest określić konkretną liczbę niezbędnych zabiegów, ponieważ efekt idealnie gładkiej skóry to kwestia indywidualna. Można natomiast wskazać minimum – jest to seria składająca się z sześciu wizyt.  U kogo depilacja zadziała najszybciej i najskuteczniej?

Przede wszystkim u tych, które mają jednocześnie jasną karnację i ciemniejsze włoski. Nie bez znaczenia często okazują się kwestie hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne. Specjalista w zakresie depilacji laserowej będzie mógł określić, jaka liczba zabiegów będzie wskazana w naszym przypadku, abyśmy mogły uzyskać pożądany efekt.

Depilacja, Kielce — jakich efektów można spodziewać się po zabiegach?

Wiele osób efekty depilacji laserowej zauważa nawet już w ciągu tygodnia od daty przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Wszystko przez to, że laser osłabia owłosienie. Tym samym powoduje, że po tygodniu włoski zaczynają wypadać z warstwy zewnętrznej skóry, a więc po tym, jak ich mieszki włosowe zostaną wypalone poprzez zabieg depilacji.

Światło lasera oddziałuje na owłosienie znajdujące się na zewnątrz skóry. Jego celem jest dotarcie do pigmentu, który stanowi część włoska – melaniny. Pigment zostaje usunięty, ponieważ laser wyłapuje go i uszkadza cebulki razem z macierzą. Jednak wraz z upływem czasu włoski, których mieszki weszły później w odpowiednią fazę wzrostu, zaczynają wyrastać ze skóry.

Właśnie z tego powodu oczekiwane i satysfakcjonujące rezultaty zabiegu mogą nastąpić dopiero po serii minimum 6-8 zabiegów. Należy je przeprowadzić w odstępie co kilka tygodni, ale uzależnione jest to też od konkretnej partii ciała, jaką poddajemy depilacji.

Należy pamiętać, że depilacja laserowa w Kielcach i nie tylko musi być powtarzana w regularnych odstępach czasu. Tylko wtedy mamy szansę, aby struktura włosa została osłabiona do tego stopnia, aby uniemożliwić jego wzrost i uzyskać idealnie gładką skórę. W dalszej kolejności zaleca się jedynie przeprowadzanie zabiegów przypominających. Wystarczy udać się na wizytę raz na kilka lat, aby podtrzymać ten efekt.

Depilacja laserem, Kielce – skuteczność zabiegu

Warto też wiedzieć, dlaczego jeden zabieg depilacji laserowej nie jest wystarczający. Zróżnicowana skuteczność to wynik różnych faz wzrostu poszczególnych włosków. Laser oddziałuje jedynie na te będące aktualnie w fazie wzrastania. Pozostałe znajdujące się jeszcze na etapie uśpienia mieszczą się w głębszych warstwach cebulki i niestety nie mogą reagować w żaden sposób na wiązki lasera. Z tego powodu do skutecznego pozbycia się całego owłosienia zachodzi konieczność przeprowadzenia zabiegu przypominającego po upływie ok. 6 miesięcy.

Wystarczy spróbować, decydując się na całą serię zabiegów depilacji, by przekonać się, że nie istnieje lepsza metoda na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Wizyty w renomowanym gabinecie powtarzane systematycznie gwarantują maksymalną trwałość uzyskanego efektu. Z tego powodu najlepiej jest wykupić od razu kilka zabiegów. Dzięki temu zbliżymy się do oczekiwanych rezultatów i wymarzonej, idealnie gładkiej skóry. To nie tylko znacznie poprawi wygląd, ale również nasz komfort psychiczny.