Biżuteria hand-made, czyli niecodzienny dodatek do różnych stylizacji

Biżuteria hand-made zachwyca przede wszystkim ciekawymi i niepowtarzalnymi wzorami oraz materiałami, z jakich jest ona tworzona — bursztyn, miedź, koraliki, a nawet filc, wszystko to, a także o wiele więcej doskonale sprawdza się w przypadku produkcji takiej właśnie nieszablonowej biżuterii.

Naszyjnik — atrybut kobiecości

Najpopularniejszym rodzajem biżuterii hand-made są z pewnością naszyjniki, czemu trudno się dziwić — ręcznie robione, przyciągają wzrok i stanowią unikatową ozdobę szyi każdej kobiety. Wśród wielu modnych ostatnio naszyjników wyróżnić trzeba szczególnie kilka z nich. Najbardziej rzucające się w oczy są z pewnością naszyjniki sutasz, które stanowią obecnie motyw przewodni dodatków ślubnych. Kolejną propozycją są kolie, które idealnie sprawdzają się w przypadku sukien bez ramion, wybieranych przez kobiety na bale, studniówki, wesela czy inne ważne uroczystości.

Bardzo często spotkać się można również z biżuterią wykonaną z koralików, jeżeli chodzi właśnie o koraliki, to pasują one do praktycznie każdej stylizacji. Wybierając naszyjniki krótsze, wykonane z mniejszych koralików o raczej stonowanych barwach, stworzymy stylizację idealną do pracy, z kolei większe koraliki o mocniejszych barwach sprawdzą się do stylizacji wieczorowych — możliwości jest więc sporo.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że biżuteria wykonana ręcznie z koralików, metalu, filcu czy innych tego typu materiałów jest doskonałym i niepowtarzalnym prezentem. Jeżeli więc szukasz inspiracji na obdarowanie kobiety ciekawym upominkiem, biżuteria to zawsze dobry wybór!

Bransoletki — noś nie jedną, a kilka!

Jeżeli chodzi o bransoletki, to aktualnie zaobserwować można modę szczególnie na bransoletki sznurkowe i rzemykowe — jest to z pewnością najmodniejsza ostatnimi czasy biżuteria, szczególnie wśród młodszych kobiet. Tego typu bransoletki to przede wszystkim ozdoba o swobodnym wydźwięku, która doskonale sprawdza się w przypadku letnich stylizacji, szczególnie takich w bardzo modnym ostatnio stylu boho. Bransoletki te mają jeszcze jedną ważną zaletę — nic się im nie stanie, jeżeli nie zdejmiemy ich do kąpieli.

Kolejną modną propozycją są bransoletki z koralików, tutaj obowiązuje zasada, że im więcej takich bransoletek na ręce tym modniej. Łączyć można więc bransoletki wykonane z różnego typu koralików, pamiętać należy jednak o tym, że taka mocna ozdoba wymaga od nas pewnej konsekwencji — jeżeli się na nią decydujemy, musimy już zrezygnować z innych ozdób, tak aby zamiast modnego i efektownego wyglądu nie wyglądać jak przysłowiowa choinka.

Jeszcze jednym rodzajem bransoletek, o którym warto wspomnieć, są bransoletki z kamieni, które dzięki materiałowi, z którego są tworzone, już same w sobie są niepowtarzalne, w końcu każdy kamień delikatnie się od siebie różni, nie ma więc możliwości, aby dwie bransoletki były takie same. Tego typu ozdoby mają w sobie to „coś”, co przyciąga wzrok i stanowi doskonałe dopełnienie różnego rodzaju stylizacji. W przypadku bransoletek z kamieni, podobnie jak tych z koralików obowiązuje zasada, że można ich nosić więcej niż jedną, co pozwala tworzyć różne zestawy w zależności od okazji lub naszego nastroju.

Więcej porad znajdziesz na Ekorale.pl