W co inwestować – zasady

Inwestowanie zawsze wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Nawet osoby, które znają się na ty, są obeznane z rynkami finansowymi i od lat zajmują się inwestowaniem, muszą mieć świadomość, że zawsze istnieje ryzyko. W co inwestować to pytanie, które zadają sobie wszyscy inwestorzy. Niektórzy wyspecjalizowali się w inwestowaniu w dane rodzaje inwestycji.

Deweloperzy to także inwestorzy – rynek mieszkań jest oczywiście też niestabilny, jednak tutaj ryzyko nie jest aż tak duże. Nadal, mimo kryzysu na rynku mieszkaniowym, spadku dochodów, problemów z otrzymaniem kredytu itd. – to deweloperzy rządzą na rynku mieszkań. Pomagają im też w tym specjalne programy, które z założenia miały pomóc młodym kupić swoje mieszkania i założyć tam rodzinę. Jednak te programy są celowo napisane, trudno inaczej twierdzić, pod deweloperów.

Inaczej, dofinansowanie nie dotyczyłoby tylko nowych mieszkań. A przecież dopłaty do mieszkań używanych byłyby zdecydowanie bardziej opłacalne i pozwoliłoby to realnie pomóc młodym ludziom, a nie bankom i deweloperom. tak więc na pytanie w co inwestować, zawsze dobrą odpowiedzią będzie – w mieszkania. Tutaj popyt może nie być jakiś oszałamiający, lecz zawsze będzie, trudno, żeby ludzie całkowicie zrezygnowali z kupowania mieszkań. W co inwestować to stało się szczególnie trudne pytanie w czasach kryzysu. Pokazał on, że nawet szczególnie stabilne do tej pory inwestycje takimi mogą nie być. Tak było z inwestowaniem w złoto. Wiele osób uważało, że to doskonała inwestycja i na pewno na tym nie straci.