Skąd wiadomo, że należy wymienić akumulator w samochodzie?

Akumulator to komponent, bez którego niemożliwy byłby rozruch silnika. To on odpowiada za zasilanie wszelkich urządzeń, jednak jak każda bateria w końcu ulega zużyciu. Wielu kierowców kieruje się jednak założeniem, że sygnałem do wymiany jest dopiero awaria – nic bardziej mylnego! Nawet te baterie, które uważane są za bezawaryjne, w końcu się zużywają i przestają działać tak, jak powinny. W poniższym artykule podpowiemy, jak ocenić ich stan i kiedy udać się na wymianę akumulatorów – Poznań, to miasto, w którym specjaliści dbają o najwyższą jakość tej usługi, dlatego nawet w razie awarii możemy szybko skorzystać z pomocy.

Jak ocenić, czy konieczna jest wymiana akumulatorów? Poznań

Przyjmuje się, że żywotność akumulatora sięga przeciętnie około 4-6 lat – można jednak ten okres wydłużyć dzięki odpowiedniej dbałości i eksploatacji urządzenia. Należy unikać sytuacji rozładowania lub niedoładowania, a także doglądać, czy podstawa jest stabilna, osprzęt w dobrym stanie a obudowa czysta. Aby uniknąć awarii, powinniśmy natomiast regularnie kontrolować to, jak pracuje rozrusznik – jeśli uruchomienie silnika zajmuje więcej czasu niż zazwyczaj, może być to oznaką nieprawidłowego działania baterii.

Konieczność wymiany akumulatorów w Poznaniu rozpoznamy inaczej w zależności od tego, czy posiadamy model bezobsługowy, czy też wymagający obsługi. W pierwszym przypadku poinformuje nas o tym czarny kolor wskaźnika znajdującego się na obudowie. W drugim zaś będziemy musieli dokonać pomiaru napięcia, a także poziomu oraz gęstości elektrolitu – pomogą nam w tym woltomierz i areometr. Jeżeli nie posiadamy takich urządzeń, możemy udać się do dobrego warsztatu, który w razie potrzeby dokona również wymiany akumulatorów. W Poznaniu mamy na szczęście do czynienia z fachowcami, którzy znają się na rzeczy. Po dokonaniu takiego przeglądu możemy spróbować naładować baterię – jeśli po kilku dniach znowu ulegnie rozładowaniu lub rozrusznik wciąż będzie pracował w wolnym tempie, wymiana będzie konieczna.

O czym warto pamiętać w kwestii wymiany akumulatorów? Poznań

Najczęstsze awarie dotyczące akumulatora mają miejsce zimą – przyczyną jest oczywiście to, że bateria jest wówczas wystawiona na działanie bardzo niskich temperatur. Z tego powodu w ramach profilaktyki warto przed każdym sezonem zimowym dokonać szczegółowej kontroli jej stanu. Jeśli już dochodzi do wymiany akumulatorów – Poznań dysponuje specjalistami z tego zakresu – należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór modelu, zgodnie z parametrami wskazanymi w instrukcji obsługi naszego pojazdu. Bateria musi być także solidnie zamontowana, ponieważ wszelkie wstrząsy mogą doprowadzić do jej uszkodzenia, dlatego warto zaufać prawdziwym fachowcom. Jako kierowcy pamiętajmy natomiast o tym, że zbyt częste ładowanie nie służy baterii, a także unikajmy częstych, krótkich tras.

Jeśli poszukujesz profesjonalnego warsztatu, który dokona wymiany akumulatorów, w Poznaniu czeka na Ciebie zespół specjalistów – jednak aby przedłużyć żywotność nowego modelu, zastosuj się do naszych wskazówek.