Zakup akcesoriów do przewijania, kąpieli i karmienia dziecka

Artykuły dziecięce w postaci różnego typu akcesoriów dla niemowląt nie tylko ułatwiają, ale i uprzyjemniają codzienną pielęgnację maluszka. Chodzi tutaj o akcesoria do przewijania, kąpieli i do karmienia. Z całą pewnością można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, ale to na jakie artykuły niemowlęce zdecydują się rodzice, jest kwestią indywidualną. Co zatem będzie najpotrzebniejsze i najpraktyczniejsze?

Zakup akcesoriów do przewijania i do kąpieli

Pierwsze lata życia dziecka to czas przewijania go i dbania o jego higienę. Trzeba zatem dobrze się do tego przygotować. Konieczny będzie zakup przewijaka dla niemowląt. Dzięki niemu można zmieniać pieluchy i ubrania zarówno na ramie łóżka, jak również na kanapie i to bez obawy o zmoczenie ich. Do przewijania niezwykle pomocne okazują się być wilgotne chusteczki o działaniu nawilżającym. Dzięki nim możliwe jest przewijanie dziecka bez konieczności całkowitego rozbierania go. Takie chusteczki świetnie sprawdzają się także poza domem, kiedy to nie ma możliwości przemycia pupy dziecka czystą wodą. Do przewijania przydadzą się również kremy na odparzenia, puder i zasypka. Niezbędnym wręcz wydatkiem okazują się być także pieluszki tetrowe. Dlaczego skoro dostępne są pieluszki jednorazowe? Otóż te tetrowe są niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Świetnie sprawdzają się podczas wizyty u znajomych, gdyż można je podłożyć je pod ciało malucha czy podczas wizyty u pediatry. Są również nieocenione, gdy dziecku się ulewa. Można także sięgnąć po pieluszki flanelowe, które są bardziej wytrzymałe od tych tetrowych.

Jeśli chodzi zaś o akcesoria do kąpieli, to z pewnością nie może zabraknąć wanienki. Jeśli ma ona służyć przez dłuższy okres czasu, to najlepiej od razu kupić większą. Oprócz zwykłych ręczników warto mieć także ręcznik z kapturkiem dla niemowlaka. Można go bowiem założyć na głowę dziecka po kąpieli, dzięki czemu przejście z łazienki do pokoju będzie dla pociechy bardziej komfortowe. Takim kapturkiem można także wytrzeć główkę. Do kąpieli przydadzą się kosmetyki w postaci specjalnego żelu/płynu/mydła dla niemowląt. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby posiadały atesty i rekomendacje oraz były przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia dziecka. Przyda się także gąbka lub myjka, które ułatwią mycie pociechy. Najlepiej jeśli będą one kolorowe i ciekawe, dzięki czemu kąpiel przebiegnie pomyślnie.

A co z akcesoriami do karmienia?

Na rynku dostępnych jest wiele mniej lub bardziej przydatnych akcesoriów do karmienia. Jak najbardziej potrzebna będzie butelka do karmienia. Na początek wystarczy zakup prostej butelki, którą łatwo się trzyma i myje. Nie powinna ona być zbyt duża. Potem można zainwestować w większą butelkę z plastikowymi rączkami, a po siódmym miesiącu życia dziecku warto dawać kubeczek z dziubkiem. Niezbędnym akcesorium jest także smoczek. Na początek warto kupić model z niedużą dziurką, a w przypadku nawracających kole smoczek antykolkowy. Przydatnym gadżetem jest również podgrzewacz do butelek, szczególnie w nocy i podczas jazdy samochodem.

Dziękujemy portalowi Mampo.pl za współpracę merytoryczną.