Jaki rower stacjonarny warto kupić?

W okresie zimowym i jesiennym warto mieć w swoim domu sprzęt do ćwiczeń, taki jak rower stacjonarny. Jaki wybrać model rowerka stacjonarnego oraz na jakie parametry warto zwracać uwagę?

Jaki rower stacjonarny kupić?

Rowery stacjonarne różnią się od siebie wielkością, ale również dodatkowymi funkcjami. Ponieważ jest wiele różnych modeli rowerów, warto sprawdzić, który z nich będzie dla nas odpowiedni. Wybierzmy taki rower, który będzie dla nas najlepszy i przede wszystkim wygodny. By wybrać to urządzenie, trzeba wziąć pod uwagę – nasz wzrost i wagę, potrzeby – czy chcemy jeździć wyczynowo, czy rekreacyjnie, czy mamy problem z kręgosłupem.

Jeśli posiadamy przeciwwskazania do jazdy na tradycyjnym rowerze stacjonarnym, to będzie potrzebny zakup rowera stacjonarnego z oparciem, najlepiej regulowanym. Dzięki temu nasze plecy będą mogły wypoczywać, a podczas ćwiczeń nie obciążymy odcinka lędźwiowego. To idealne rozwiązanie dla osób, które są niższe i nie dosięgają do pedałów, ale również dla osób starszych. Co prawda, taki rower zajmuje znacznie więcej miejsca, ale jest na pewno bardzo wygodny. 

W przypadku treningowych rowerów stacjonarnych mamy do wyboru modele bardziej lub mniej profesjonalne. Te drugie posiadają wyświetlacz LCD, na którym można ustawiać różne programy treningowe, takie jak Fat Burn, Hills – przypominają jazdę terenową pod górę i z górki, a także program indywidualny, na którym samodzielnie wybieramy obciążenie. Dodatkowo pojawia się informacja o spalonych kaloriach, a także tętnie. To ważne, zwłaszcza dla osób, które chcą zredukować masę ciała i ćwiczą pod kątem pulsu. Takie rowery są bardziej zaawansowane, ale mamy pewność, że kupiony sprzęt będzie działał bardzo długo.

Zastanawiając się, jaki kupić rower stacjonarny, nie zawsze myślimy również o jego mobilności. Musi być on jednak na tyle lekki, by móc go swobodnie przenieść w dowolne miejsce w mieszkaniu lub domu. Dzięki temu ustawimy go w idealnym miejscu, a w razie potrzeby przeniesiemy np. do piwnicy na czas remontu lub małego przemeblowania. Warto więc wybrać rower, który ma na podstawkach zamontowane małe kółka i można go złożyć. 

Jaki rower stacjonarny dla dzieci?

Nasze pociechy warto od małego przyzwyczajać do ruchu i uprawiania sportu, a na pewno pomoże nam w tym rower stacjonarny. Pierwszy rower stacjonarny odpowiedni dla dziecka powinien być dostosowany do jego siły oraz wzrostu. Wiele sklepów posiada specjalne rowery stacjonarne dziecięce, które mają regulację wysokości siodełka. Rosną wraz z dzieckiem i są bardzo wygodne. Przyciągają wzrok pięknymi kolorami oraz mają bardzo wygodne siodełko. Dzięki niemu maluch może z radością ćwiczyć wraz z nami. Rowery tego typu są idealne dla dzieci od 3 do 8 roku życia. Mają licznik kalorii oraz czasu, jakie dziecko spędziło na ćwiczeniach. To jest dodatkowa motywacja dla dziecka, by biło swoje prywatne rekordy i przyzwyczajało się do zdrowego ruchu. 

Jaki rower stacjonarny kupić dla bussinesmena i bussineswoman?

 

Rower stacjonarny, jaki na pewno sprawdzi się dla prawdziwych pracoholików to ten, który będzie można połączyć z biurkiem. Idealnym pomysłem jest więc rower bez uchwytów, ale za to z pedałami oraz regulacją oporu. Taki rowerek można schować pod biurko i używać go nawet w trakcie pracy. Będzie to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało czasu na trening, a chcą zadbać o swoje zdrowie. Co ważne rower jest lekki i zajmuje mało miejsca. Można wozić go ze sobą w bagażniku i zanosić do biura lub zabierać po pracy do domu. Będzie również sprawdzał się dla kinomaniaków, którzy oglądają wiele odcinków ulubionych seriali. W tym czasie mogą robić wiele kilometrów na rowerze stacjonarnym i spalać zjedzony przez siebie popcorn lub inne smaczne przekąski.

 

Przed zakupem warto sprawdzić ranking rowerów stacjonarnych, który podpowie nam najlepszy i jednocześnie najtańszy model roweru stacjonarnego. Ułożone są one modelami oraz funkcjonalnościami, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś idealnego dla siebie.