Jaka komoda do salonu sprawdzi się najlepiej?

Komoda stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych mebli, jakie można sobie wyobrazić. Z powodzeniem dopasowuje się wszędzie tam, gdzie dysponujesz nawet niewielką ilością przestrzeni. Z tego względu może się wydawać, że nie jest to mebel zbyt pojemny – nic bardziej mylnego. Jeśli tylko dostosuje się go do własnych potrzeb, może okazać się kluczowy w domu, potrzebny i bardzo pakowny. Zdecydowanie najczęściej wybierane są modele, które mają stanowić wyposażenie pokoju dziennego. Jaka komoda do salonu będzie odpowiednia? Jakie elementy powinna zawierać?

Idealna komoda do salonu- mebel, który spełnia oczekiwania 

Patrząc na  meble Braga, czy też na jakiekolwiek inne warianty, od razu można dojść do wniosku, że możliwości są nieograniczone. Dlatego też punktem wyjścia do poszukiwania idealnego modelu jest uświadomienie sobie tego, co będziesz chciał przechowywać w środku.

Otwarte półki w ramach komody sprawdzą się na przykład na książki czy też do pięknego podkreślenia bibelotów, pamiątek z podróży bądź jakichkolwiek innych eksponatów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że otwarte półki aż proszą się o nieustanny ład i harmonię, trzeba więc pamiętać o tym, aby utrzymywać na nich porządek.

Jeśli natomiast zależy Ci na przechowywaniu rzeczy mniej reprezentacyjnych, które wręcz chciałbyś ukryć – zamknięte szafki okażą się tutaj strzałem w dziesiątkę. Wówczas można zwiększyć znacząco swoją przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów, które tak naprawdę każdy posiada w swoim mieszkaniu, niekoniecznie chcąc się tym od razu chwalić. 

Kolejne sposoby na eksponowanie pięknych przedmiotów – szkło 

Szkło dodaje komodzie lekkości i sprawia, że wszystko, co za nim ukryte, od razu prezentuje się jeszcze ładniej. Pasuje do stylu klasycznego, nowoczesnego, glamour, a nawet do loftu. Można więc zdecydować się na komodę z drzwiczkami wzbogaconymi o przeszklenia, jeśli jednak chcesz – może to być nawet mebel w stylu szklanej witryny.

Trendem ostatnich lat jest nawet aranżacja takiej komody pod mini szklarnię. Za eleganckimi przeszkleniami można umieścić zastawę, a także ważne pamiątki rodzinne. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze fakt, że szyby są wymagające w kwestii utrzymania czystości.

Przechowywanie drobiazgów oraz inne praktyczne wskazówki

Bardzo modne i funkcjonalne są modele, które posiadają sporą ilość szuflad. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka komoda do salonu będzie odpowiednia pod kątem ukrycia dużej ilości drobiazgów, to na pewno ta posiadająca poręczne uchwyty i dość obszerne szuflady. Jeśli w danym miejscu nie masz możliwości zmieścić szerokiego mebla – pamiętaj o tym, że dostępne są także bardzo wysokie egzemplarze albo modele podpisywane jako bieliźniarki, mające w swojej konstrukcji elementy charakterystyczne dla klasycznej szafy. Standardowymi rozmiarami takich mebli jak komody są propozycje o szerokości od 60 cm do nawet 160 czy 200 cm.

Istnieje też możliwość wykonania mebli na wymiar w przypadku pomieszczeń, które z jakichś względów są nieustawne. Dodatkowo można umieścić na blacie komody coś dodatkowego, co zwiększy jej funkcjonalność lub doda jej estetyki. Fani wina oraz drogich alkoholi mogą zdecydować się na model posiadający stosowną kratownicę, dostosowany do przechowywania butelek z trunkami.

Komoda do salonu- jaka stylistyka będzie najlepsza?

Jeśli chcesz, aby wybrane meble wyglądały masywnie i elegancko, na pewno powinieneś zwrócić uwagę na egzemplarze bez nóżek. Z kolei komoda stojąca na takich nóżkach stanie się znacznie lżejsza w odbiorze i sprawi, że przestrzeń nie będzie wydawała się nadmiernie zagracona. Styl takiego sprzętu można dostosować do innych mebli systemowych, jakie znajdują się w pokoju dziennym. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór jednej kolekcji mebli salonowych, w ramach której znajduje się także komoda o interesującej Cię konstrukcji. Jeśli jednak masz pewne zacięcie wnętrzarskie – możemy dostosować styl tego mebla do wnętrza na zasadzie kontrastu w stosunku do innych rozwiązań znajdujących się w danym pomieszczeniu.